چرا کرم و سرم ویتامینC الارو محصول سال 2018 فرانسه شده است؟
13 جولای 2019
Age-Recovery-Consept
ضد چروک‌ها
13 جولای 2019
VIT-C

«زیبایی لحظه‌ای است که در آن زمان ناپدید می‌شود. زیبایی جایی است که در آن جاودانگی برمی‌خیزد.» این جمله‌ی آمیت رای در کتاب روشنگری گام به گام درباره‌ی موضوعی صحبت می‌کند که شاید نقطه‌ی آغاز خلق تمامی آثار زیبای ادبی، شاهکارهای موسیقی، نمایشنامه‌های مشهور و شاید کل دنیای ما است. زیبایی همه‌ی چیزی است که دوست داریم با آن توصیف شویم و آن‌هایی را که دوستشان داریم را با این ویژگی وصف می‌کنیم. چنین صفت مهم و اساسی در زندگی ما هرگز نمی‌تواند بی‌اهمیت پنداشته شود.

زیبایی ظاهری ما، بیش از هرچیز به پوست ما بستگی دارد. پوست اولین لایه‌ی خارجی بدن ما در مقابل دنیای بیرون است. جدای از نقش بسیار پراهمیت پوست در جلوگیری از ورود عوامل مخرب خارجی به بدن، نقش پوست در زیبایی ظاهری ما غیر قابل چشم‌پوشی است. از این رو مراقبت مناسب از پوست در جهت داشتن پوستی زیبا، جوان و سالم چیزی نیست که بتوان آن را فراموش کرد.

استفاده از انواع محصولاتی که می‌توانند زیبایی و جوانی پوست را به ما هدیه دهند، همواره یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی باید باشد. رسیدگی به پوست به بهترین شکل ممکن برای داشتن پوستی زیبا هرگز نباید مورد غفلت واقع شود. در این میان، یکی از مهم‌ترین رویکردها، استفاده از کرم و سرم‌های طبیعی است که می‌توانند این زیبایی و جوانی پوست را تضمین کنند.

ویتامین C یکی از اساسی‌ترین موادی است که در سلامتی بدن ما نقش دارد. این ویتامین نه تنها برای درمان بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی اهمیت داشته بلکه نقشی اساسی در جلوگیری از پیری پوست ما دارد. در کنار رتینول، ویتامین C یکی از مهم‌ترین عوامل اثبات‌شده برای جوان‌سازی پوست است. ویتامین C می‌تواند باعث افزایش تولید کلاژن (پروتئینی پر اهمیت در زیبایی پوست) شود. ویتامین C همچنین می‌تواند اثرات زخم‌ها و تخریب پوست توسط خورشید را از بین ببرد. ویتامین C همچنین آنتی‌اکسیدان است. به همین طریق این ویتامین قادر است عوامل مخرب خارجی را  از پوست دور ساخته و پوست سالم ما را حفظ کند.

شاید شما هم علاقه داشته باشید که از تمامی این ویژگی‌های پراهمیت ویتامین C برای پوست خود بهره ببرید. این همه‌ی چیزی است که قصد داریم در این مقاله درباره‌ی آن صحبت کنیم. در ادامه با 8 اثر مثبت مهم کرم و سرم ویتامین C روی پوست آشنا خواهید شد.

در آغاز مقاله ای درباره‌ی نقش ویتامین C در افزایش تولید کلاژن خواهید خواند. سپس مطالبی را در رابطه با اهمیت ویتامین C در محافظت پوست در مقابل آفتاب‌سوختگی پیدا خواهید کرد. پس از آن درباره‌ی نقش ویتامین C در کاهش تیرگی زیر چشم خواهید خواند. سپس با اهمیت ویتامین C در تسریع روند التیام پوست آشنا خواهید شد. نقش ویتامین C در بازگردادن رنگ طبیعی پوست، جوان ماندن پوست و تأمین رطوبت پوست مواردی هستند که در این مقاله درباره‌ی آن‌ها خواهید خواند. در پایان نیز درباره‌ی نقش ویتامین C در شفاف‌سازی و روشن ساختن پوست مطالبی را خواهید یافت. با ما همراه باشید.

 • نقش ویتامین سی در تولید کلاژن
 • نقش ویتامین سی در محافظت پوست در مقابل آفتاب‌سوختگی
 • نقش ویتامین سی در بازگرداندن رنگ طبیعی پوست
 • نقش ویتامین سی در جوان ماندن پوست
 • نقش ویتامین سی در تأمین رطوبت پوست
 • نقش ویتامین سی در شفاف‌سازی و روشن ساختن پوست

VIT-C-Lifestyle-Digital

نقش ویتامین C در تولید کلاژن

شاید بدترین چیزی که هیچ وقت دوست نداریم که با آن دست و پنجه نرم کنیم، چین و چروک‌های صورت است. با بالاتر رفتن سن، چین و چروک‌های صورت شاید اولین نشانه‌های آزاردهنده‌ای باشند که زیبایی ما را تحت تأثیر منفی خود قرار می‌دهند. استفاده از سرم ویتامین سی می‌تواند این روند مخرب را از پوست ما دور سازد. ویتامین سی به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی خود قادر است تولید کلاژن را افزایش بخشد. پروتئین کلاژن نقشی اساسی در جلوگیری از چین و چروک صورت داشته و با داشتن مقادیر زیاد این پروتئین در پوست می‌توانیم ظاهر جوان خود را به بهترین شکل حفظ کنیم. با استفاده از کرم و سرم ویتامین سی می‌توانید پوست خود را جوان نگه داشته و به هیچ درمان سخت و پرهزینه‌ای نیاز پیدا نکنید.

کلاژن اساسی‌ترین پروتئین ساختاری است که نقشی مهم در غشاء میانی پوست دارد. بافت پیوندی غشاء میانی پوست نقشی اساسی در استحکام‌بخشی و دادن قابلیت ارتجاعی به پوست دارد. به این دلیل است که تولید مناسب کلاژن می‌تواند پوست را استحکام بخشیده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند.

در حقیقت، کلاژن فراوان‌ترین پروتئین در بدن انسان است و بین حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد پروتئین کل بدن ما مربوط به کلاژن است. تا کنون 5 نوع اصلی کلاژن تعریف شده است. با این حال حدود ۹۰٪ کلاژن بدن ما تنها به یکی از این انواع محدود می‌شود. انواع کلاژن موجود در بدن به شرح زیر هستند:

 • کلاژن نوع اول:‌ موجود در پوست، تاندون، عروق، رباط، اندام، استخوان.
 • کلاژن نوع دوم:‌ موجود در غضروف.
 • کلاژن نوع سوم: موجود در فیبرهای رشته‌ای.
 • کلاژن نوع چهارم:‌ تشکیل‌دهنده‌ی اساسی غشاء سلول.
 • کلاژن نوع پنجم: در بافت‌های حاوی کلاژن نوع اول یافت می‌شود.

از پنج نوع کلاژن که در بالا از آن‌ها یاد شد، نوع اول فراوان‌ترین نوع در بدن ما است. دلیل این فراوانی واضح است. کلاژن نوع اول در پوست ما یافت می‌شود که بزرگ‌ترین ارگان از بدن ما است. تأمین مقدار مورد نیاز کلاژن نوع اول نقشی اساسی در سالم ماندن پوست دارد و هر ماده که به تولید آن سرعت بخشد می‌تواند سبب سالم‌سازی و جوانی پوست شود. در این میان کرم و سرم ویتامین سی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

با افزایش سن، سرعت تولید کلاژن نیز کاهش می‌یابد. پیری باعث نازک‌تر شدن هر سه لایه‌ی پوست یعنی اپیدرم، درم و هیپودرم می‌شود. بالاترین لایه‌ی پوست یعنی اپیدرم یک لایه‌ی ضد آب ایجاد می‌کند و به این طریق آسیب‌های خارجی را از بدن دور می‌سازد. این لایه پوشش دهنده‌ی لایه‌ی درم است. لایه‌ی درم دربردارنده‌ی بافت پیوندی، غدد تعریق، ریشه‌ی مو و همچنین کلاژن است. زیر لایه‌ی درم، لایه‌ی هیپودرم وجود دارد که وابسته به سلول‌های چربی است. نازک‌تر شدن این سه لایه با کاهش تولید کلاژن همراه است. پس از حدود سن ۲۱ سالگی، هر سال بالاتر رفتن سن حدود ۱ درصد تولید کلاژن را کاهش می‌دهد. به این شکل است که در طول زمان پوست قابلیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می‌دهد. تأمین مقدار مورد نیاز کلاژن پوست با افزایش تولید آن می‌تواند نقشی اساسی در دور ساختن پیری پوست داشته باشد. از این رو استفاده از کرم و سرم ویتامین سی که باعث افزایش تولید کلاژن می‌شود، می‌تواند باعث جوان‌سازی پوست گردد.

نقش ویتامین سی در محافظت پوست در مقابل آفتاب‌سوختگی

جدای از نقش پراهمیت کرم و سرم ویتامین سی در جلوگیری از پیر شدن پوست، استفاده از این محصولات تأثیر بسیار زیادی در محافظت پوست مقابل آفتاب سوختگی دارد. ویتامین سی می‌تواند پوست ما را در مقابل اشعه‌های UVA و UVB محاظت کند. دلیل این موضوع باز هم مربوط به خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن است. به این طریق ویتامین سی قادر است پوست شما را در مقابل اشعه‌های مخرب خورشید محافظت کند. اما نباید دچار این اشتباه شد که استفاده از کرم و سرم ویتامین سی شما را از استفاده‌ی کرم ضد آفتاب بی‌نیاز می‌سازد. کرم و سرم ویتامین سی در ترکیب با کرم ضد آفتاب می‌تواند پوست شما را به بهترین شکل در مقابل اشعه‌های مخرب خورشید محفاظت کرده و جدای از تأثیرات زیبایی‌شناختی، سلامت بدن شما را در مقابل بیماری‌های مختلف از جمله سرطان پوست تضمین کند.

نقش ویتامین سی در بازگرداندن رنگ طبیعی پوست

اگر از سرخی و یا دیگر مشکلات مربوط به رنگ پوست رنج می‌برید، کرم و سرم ویتامین سی در این مورد نیز می‌تواند به شما یاری رساند. به صورت کلی، ویتامین سی می‌تواند سرخی پوست را به بهترین شکل از شما دور سازد. تنها با چندین بار مصرف سرم ویتامین سی می‌توانید تأثیر آن را روی سرخی پوست خود مشاهده کنید. در این مورد، استفاده از سرم ویتامین سی به دلیل غلظت بالا می‌تواند تاثیرگذاری بسیار سریع داشته باشد.

Lifestyle

نقش ویتامین سی در جوان ماندن پوست

اهمیتی ندارد که سن شما چقدر است. تلاش برای دور شدن از چین و چروک و دیگر نشانه‌های پیری پوست همواره باید مورد نظر شما قرار گیرد. ویتامین سی می‌تواند به شما کمک کند که پوست خود را در مدت طولانی‌تری جوان نگه دارید. ویتامین سی این موضوع را تنها با افزایش بخشیدن به تولید کلاژن انجام نمی‌دهد. موضوع دیگری که ویتامین سی را در جوانسازی پوست با اهمیت می‌سازد، نقش این ویتامین در روشن نگه داشتن پوست است.

نقش ویتامین سی در تأمین رطوبت پوست

اگر از خشکی پوست رنج می‌برید، تأمین ویتامین سی پوست یکی از اساسی‌ترین مواردی است که سریعاً باید انجام دهید. این موضوع مخصوصاً زمانی اهمیت دارد که کرم‌های مرطوب‌کننده را پیش از این امتحان کرده اما نتیجه‌ی مناسب را دریافت نکرده‌اید. بدن شما برای مرطوب نگه‌داشتن پوست به مقدار مناسب ویتامین سی نیاز دارد و شما با تأمین این مقدار ویتامین سی می‌تواند خشکی پوست خود را از بین ببرید. خشکی پوست می‌تواند به شکل‌های مختلفی زیبایی و جوانی پوست شما را تحت تأثیر قرار داده و یا حتی روند طبیعی کارکرد پوست شما را دچار اختلال سازد. از این رو استفاده از سرم ویتامین سی می‌تواند نقش مهمی در تأمین سلامتی پوست شما داشته باشد.

نقش ویتامین سی در شفاف‌سازی و روشن ساختن پوست

ویتامین سی می‌تواند به شکلی تاثیرگذار پوست شما را شفاف‌تر و روشن‌تر سازد. به این شکل پوست شما ظاهری سالم‌تر و زیبا‌تر خواهد داشت. ویتامین سی می‌تواند به پوست شما زندگی تازه بخشد و آن را بسیار تازه و دوست‌داشتنی سازد. از این رو استفاده از محصولات دربردارنده‌ی ویتامین سی همواره یکی از اصلی‌ترین موارد برای داشتن ظاهری زیبا و جوان است.

به صورت کلی، ویتامین سی یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مواردی است که بدن ما برای سالم و جوان ماندن نیاز دارد. در این میان، این ویتامین بیشرین تأثیر خود را روی پوست، مخصوصاً پوست صورت دارد. به این دلیل است که این روزها بسیاری از افراد اقدام به استفاده از محصولات نگه‌داری پوستی می‌کنند که دارای ویتامین سی است. در این مورد استفاده از سرم ویتامین سی یکی از مهم‌ترین رویکردها برای بهره بردن از فواید بسیار زیاد این ویتامین در زیبایی ظاهری است.

به صورت پایه‌ای، سرم ویتامین سی یک مایع با مقدار بسیار بالای ویتامین سی درون خود است. سرم ویتامین سی نسبت به کرم و دیگر محصولات ویتامین سی متفاوت است. سرم ویتامین سی دارای درصد بسیار بالاتر این ویتامین است که باعث می‌شود نتیجه‌ی استفاده را بسیار سریع‌تر روی پوست خود مشاهده کنید.

بسیاری از افراد مایل هستند که برای زیبا‌سازی و جوان‌سازی پوست خود از کرم و سرم ویتامین سی استفاده کنند. دلیل این موضوع طبیعی بودن ویتامین سی نسبت به دیگر فرآورده‌های شیمیایی است. شما در زمان استفاده از سرم ویتامین سی نیاز به نگرانی درباره‌ی عکس‌العمل پوست خود در مقابل این سرم ندارید چرا که ویتامین سی بخشی طبیعی از بدن شما است. به این دلیل است که می‌توان از انواع محصولات دربردارنده‌ی ویتامین سی به صورت روزانه بدون نگرانی استفاده کرد. دلیل این موضوع دقیقاً مربوط به طبیعی بودن این ویتامین و همچنین نقش اساسی آن در بدن است.

بهترین راه برای استفاده از سرم ویتامین سی، استفاده از آن به صورت روزانه و یا یک روز در میان بسته به نوع پوست است. موضوع مورد اهمیت در این مورد آن است که سرم ویتامین سی را پیش از آرایش پوست استفاده کنید. همچنین پس از استفاده از سرم ویتامین سی، زمانی را برای خشک شدن آن روی پوست دهید و سپس اقدام به آرایش کنید.

یکی از بهترین رویکردها در استفاده از کرم و سرم ویتامین سی، استفاده از آن در صبح است. یکی دیگر از مهم‌ترین تأثیرات ویتامین سی، کاهش التهابات پوستی است. به این دلیل استفاده از کرم و سرم ویتامین سی یکی از بهترین موارد برای افرادی است که صبح زود با پوستی ملتهب بیدار می‌شوند. یکی دیگر از تأثیرات بسیار شگفت‌انگیر ویتامین سی، تسریع‌ بخشیدن روند بهبود آفتاب سوختگی است. زمانی که پوست شما زیر نور آفتاب در طول چندین هفته سوخته است، ویتامین سی می‌تواند روند بهبود پوست شما را تسریع بخشد.

با توجه به موضوعات یاد شده در این مقاله، چندان عجیب نیست که انواع کرم و سرم ویتامین سی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین محصولات نگه‌داری پوست در سال‌های اخیر شده است. بسیاری از افراد مشهور و مدل‌ها در دو سال اخیر میزان استفاده‌ی خود را از کرم و سرم ویتامین سی چندین برابر کرده‌اند. تحقیقاتی که از طرف Pinterest انجام شد، نشان داد ذخیره‌ی تصاویر مربوط به ویتامین سی در سال ۲۰۱۷ به مقدار ۳۳۷۶ درصد افزایش یافت.

دکتر دنیس گروس Dr Dennis Gross دلیل این محبوبیت را چنین بیان می‌کند: «ویتامین سی به صورت وسیع به دلیل فواید آنتی‌اکسیدانی خود برای بدن شاخته شده است. اما این ویتامین همچنین نقشی مهم در پوست افراد، افزایش تولید کلاژن و دور ساختن اشعه‌ی UV دارد.»

همانطور که در این مقاله خواندید، کرم و سرم ویتامین سی نقشی اساسی در افزایش تولید پروتئین کلاژن دارد. این پروتئین می‌تواند باعث افزایش استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست شما شود. موضوع دیگری که ویتامین سی را بسیار محبوب ساخته، نقش آن در جلوگیری از آفتاب سوختگی است.    همچنین افرادی که مایل به جوان نگه‌داشتن پوست خود هستند معمولاً از استفاده از سرم ویتامین سی غافل نمی‌شوند. دلیل این موضوع اثرات بسیار زیاد این ویتامین در جوان نگه داشتن پوست است. بنابراین نباید در زندگی روزانه‌ی خود از مصرف انواع کرم و سرم ویتامین سی غافل شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =