بهترین کرم ویتامین سی برای پوست ما چه کرمی است؟

ساخت ماسک خانگی
از این پس خودتان ماسک طبیعی در خانه بسازید!
۸ مرداد ۱۳۹۸
انتخاب کرم ضد آفتاب
چه ضد آفتابی باید بخریم؟
۱۲ مرداد ۱۳۹۸
کرم ویتامین سی

کرم ویتامین سی

واقعا چقدر به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهید؟ آیا به نظر شما تنها بدنتان نیاز به ویتامین دارد؟ آیا ویتامینی که مصرف می‌کنید، به اندازه کافی به پوست و موی شما نیز می‌رسد؟ یا اینکه پوست و موی شما نیاز به منبعی جداگانه برای تامین ویتامین و مواد غذایی دارند؟ واقعا ویتامین سی چه تاثیری بر سلامت پوست دارد؟ آیا کرم ویتامین C واقعا موثر است؟ برند‌های مختلف چه عملکردی در این زمینه دارند؟ ویتامین سی الارو آیا آنقدر که مدعی است تاثیر دارد؟ برای پاسخ به این سوالات پیش از هر چیز باید در مورد ویتامین سی بیشتر بدانیم تا ببینیم چه تاثیری روی پوست و موی ما دارد.

ویتامین C چیست و چه تاثیری بر سلامت بدن دارد؟

ویتامین سی یک ریز مغذی بسیار حیاتی در بدن پستانداران است. جالب است بدانید که در بدن اکثر حیوانات و پستانداران این ویتامین به صورت طبیعی تولید می‌شود و تنها در بدن انسان و چند گونه دیگر باید آن را مصرف کرد. ویتامین سی مزایای بسیار زیادی داشته و روی سلامت انسان تاثیر بسزایی می‌گذارد. در حقیقت بدون وجود میزان کافی از ویتامین C بدن همیشگی احساس خستگی می‌کند و سیستم دفاعی آن بسیار تضعیف می‌شود. تنها با مصرف ویتامین C می‌توان به سلامت فیزیکی بدن کمک کرد.

اما ویتامین C تنها برای سرماخوردگی کاربرد ندارد. یکی از اصلی‌ترین موادی که برای ترمیم و بازسازی پوست کاربرد دارد، کلاژن است. کلاژن به صورت طبیعی در بدن هر کس ساخته می‌شود اما عوامل مختلف در ساخت این ماده حیاتی اختلال ایجاد می‌کنند. در حقیقت زمانی که کلاژن پوست به صورت کافی تولید شوید، پوست شما چروک نخواهد شد و رطوبت و چربی خود را همیشه حفظ خواهد کرد. اما واقعا چطور می‌توان به کلاژن سازی پوست کمک کرد؟

در حقیقت برخی مواد غذایی شامل کلاژن هستند اما مصرف آنها تاثیر چندان بر تولید کلاژن پوست شما نخواهند داشت. به جای مصرف مواد غذایی شامل کلاژن، ترجیحا باید از موادی استفاده کنید که باعث بهبود کلاژن سازی پوست شما شوند. هرچقدر هم که کلاژن اضافی مصرف کنید، آن میزان کلاژن مصرف می‌شود و بدن برای مصارف بعدی با کمبود مواجه خواهد شد. به همین دلیل باید در جهت افزایش کلازن سازی باید قدم برداشت.

حال جالب است بدانید که یکی از اصلی‌ترین موادی که در ساخت کلاژن نقش دارد، همین ویتامین سی است. با وجود اینکه ویتامین سی از نظر بسیاری از افراد کم اهمیت می‌آید و تصور می‌کنند که نبود این ویتامین تاثیر زیادی بر سلامت ندارد، این ویتامین در ساخت کلاژن نقش حیاتی دارد. اساسا بدون وجود ویتامین C، به صورت کلی کلاژن سازی در بدن متوقف می‌شود.

اما اگر تصور می‌کنید کلاژن سازی تنها نقش ویتامین سی در حفظ سلامت پوست و موی شماست، سخت در اشتباهید. مزایای ویتامین سی برای پوست شما فرای کلاژن سازی خواهد بود.

ویتامین سی چه مزیتی برای پوست ما دارد؟

  • محافظت در مقابل اشعه نور خورشید

شاید باور نکنید و اصلی‌ترین عامل ابتلا به سرطان پوست، اشعه‌های مضر نور خورشید هستند. نازک شدن لایه اوزون باعث شده تا اشعه‌های UVA,UVB و UVC خورشید وارد جو زمین شوند. این اشعه‌ها می‌توانند به سلول پوست و چشم ما آسیب بزنند. این آسیب در درجه اول خودش را به شکل سوختگی و تغییر رنگ پوست نشان می‌دهد اما در حقیقت این بافت پوست ما است که به شدت آسیب دیده. بسیاری از ما برای محافظت از پوست خود در مقابل اشعه خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنیم اما به این منظور همیشه باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم. آیا واقعا پوست ما قادر به دفع این اشعه‌های مضر نیست؟

در حقیقت پوست ما این توانایی را دارد تا به میزان زیادی از خود در مقابل اشعه‌های خورشید دفاع کند، اما این تا زمانی قابل انجام است که ریز مغذی‌های لازم به پوست ما برسند. یکی از ریز مغذی‌های مهم در این رابطه، ویتامین C است. با رساندن مقادیر کافی از این ویتامین به پوست، پوست شما قادر خواهد بود تا از خود در مقابل نور خورشید محافظت کند.

حتی اگر پوست شما در اثر آفتاب سوختگی آسیب دیده و دچار قرمزی شده باشد، ویتامین سی قادر است التهاب پوست را کاهش دهد و اثرات قرمزی را از بین ببرد. در نتیجه برای ترمیم و محافظت از پوست خود حتما باید از مقادیر کافی ویتامین سی استفاده کنید.

  • خاصیت آنتی اکسیدان

در حقیقت همانطور که می‌دانید حضور هر ماده‌ای در مقابل اکسیژن، باعث فرایند اکسیداسیون می‌شود. اکسید شدن به تدریج آن ماده را رو به زوال و نابودی می‌کشاند. به عنوان مثال زمانی که آهن به مدت طولانی در معرض اکسیژن قرار بگیرد، دچار فرسایش خواهد شد. برای اینکه عمل اکسیداسیون انجام نشود، باید یک عایق روی ماده قرار داده شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کرم ویتامین سی

حال آیا به نظر شما پوست ما که بیشترین تماس را با اکسیژن دارد دچار اکسیداسیون نمی‌شود؟ در حقیقت یک لایه محافظ از اکسید شدن پوست ما جلوگیری می‌کند و آن هم مواد آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان‌ها موادی بسیار قدرتمند هستند که جلوی حرکت رادیکال‌های آزاد را گرفته و اجازه نمی‌دهند تا با پوست ترکیب شده و اکسید شوند. به همین دلیل است که مصرف آنتی اکسیدان‌ها به شدت توصیه می‌شود. علاوه بر این، آنتی اکسیدان‌ها یکی از عوامل مهم پیشگری سرطان محسوب می‌شوند.

حال باید بدانید که ویتامین سی خاصیت آنتی اکسیدان بسیار قدرتمند دارد و از ترکیب شدن اکسیژن با پوست ما جلوگیری می‌کند.

  • کمک به ملانین پوست

آیا به دلیل تفاوت رنگ پوست انسان‌های مختلف فکر کرده‌اید؟ در حقیقت دلیل اصلی تفاوت رنگ پوست انسان‌های مختلف، ماده‌ای به نام رنگدانه پوستی یا همان ملانین است. این ملانین است که به پوست ما رنگ می‌دهد و باعث می‌شود تا سبزه، سفید و یا گندمی به نظر برسیم. در کمبود ملانین، ظاهر ما رنگ پریده و بیمار به نظر خواهد رسید.

با مصرف ویتامین سی می‌ـوانید به سلامت ملانین پوست خود کمک کنید و ظاهر شما همواره جذاب و دیدنی باشد.

  • جلوگیری از خشک پوست

خشکی پوست، ترک خوردن آن و یا کاهش انعطاف‌پذیری پوست جزء عواقب کاهش کلاژن پوست ما هستند. زمانی که ویتامین سی کافی به پوست ما تزریق نشود، کلاژن سازی متوقف شده و یا بسیار کاهش می‌یابد. زمانی که به میزان کافی ویتامین C مصرف کنید، کلاژن سازی به روال طبیعی خود باز می‌گردد و این باعث نرم و لطاف پوست شما خواهد شد.

  • روشن شدن پوست به کمک ویتامین C

کافیست یک دوره طولانی مدت از ویتامین سی استفاده کنید و هر روز از خود یک عکس سلفی تهیه کنید. پس از گذشت حدود چهل روز، عکس سلفی روز اول را با روز آخر خود مقایسه کنید. ویتامین سی باعث می‌شود تا پوست شما همانند آینه صاف و شفاف شود. این ویتامین تیرگی پوست را از بین می‌برد و باعث می‌شود تا پوست شما روشن‌تر و زیبا‌تر به نظر آید.

چطور از ویتامین سی استفاده کنیم؟

مصرف ویتامین سی برای جلوگیری از سرماخوردگی و یا بالا بردن سیستم ایمنی بدن کار ساده‌ای است. مکمل‌های ویتامین سی به اشکال مختلف در بازار وجود دارند و اینکه می‌توانید ویتامین سی لازم را از طریق مصرف مواد غذایی به دست آورید. همانطور که می‌دانید مصرف مرکبات کمک بسیار زیادی به تامین ویتامین سی بدن می‌کند اما اگر با این وجود ترجیح می‌دهید که از مکمل استفاده کنید، پس می‌توانید انواع قرص، شربت و یا قرص جوشان آن را از داروخانه تهیه نمایید.

اما این تنها برای بالا بردن سطح ویتامین C بدن کاربرد دارد. برای تامین ویتامین سی مورد نیاز پوست، باید آن را به صورت موضعی مصرف کنید. اما قطعا مالیدن یک قرص جوشان روی پوست منطقی به نظر نمی‌رسد! به همین دلیل شما باید از پمادی حاوی ویتامین سی استفاده نمایید یکی از روش‌های رایج برای ساخت پماد ویتامین سی، خمیر کردن پودر این ویتامین به همراه روغن جوجوبا است. اگر روغن جوجوبا در دسترس ندارید، می‌توانید از روغن نارگیل و یا روغن انگور به جای آن استفاده نمایید. این ترکیب همانند خمیر دندان خواهد شد، شما می‌توانید آن را با یک فرچه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید تا به صورت کامل جذب پوست شما شود. جذب ویتامین سی تنها حدود 10 تا 15 دقیقه زمان می‌برد پس نیاز نیست مدت زیادی این ماسک را روی صورت خود نگه دارید.

اما قطعا تهیه این موارد همیشه کار دشواری است و از طرفی شاید برای حفظ سلامت پوست شما کافی نباشد. گاهی ممکن است در منزل خودتان نباشید و به همین دلیل نتوانید این ترکیب را آماده کنید. از طرف تمدید این کرم حداقل دو بار در روز توصیه می‌شود و این سختی کار شما را بیشتر می‌کند.به همین دلیل است که برند‌های مختلف آرایشی بهداشتی، اقدام به تولید کرم ویتامین C کردند.  در حال حاضر یکی از برند‌های معتبر در این زمینه، کرم ویتامین سی الارو است. این کرم ویتامین C برای بازسازی و ترمیم پوست نیز کاربرد دارد و حتی می‌تواند ترک‌های عمیق پوستی را نیز در مرور زمان ترمیم کند.

البته برند‌های مختلفی در حال حاضر کرم ویتامین C را به بازار عرضه می‌کنند اما این برند فرانسوی، معتبر و قدیمی امتحان خود را پس داده و با اطمینان می‌توان گفت که مصرف کرم ویتامین سی الارو قادر است شما را از مصرف سایر مکمل‌های این ویتامین برای پوستتان بی نیاز کند. با مصرف این ویتامین کلاژن سازی پوست شما مجددا آغاز خواهد شد و پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را به دست خواهد آورد.

در نهایت باید گفت که مصرف ویتامین C را نباید محدود به کرم ویتامین C کنید. مثلا زمانی که کرم ویتامین سی الارو در دسترس نباشد، دیگر به فکر تامین ویتامین سی پوست خود نباشید. یا اینطور باشد که تصور کنید آنقدر کرم ویتامین سی الارو با کیفیت است که اگر یک دوره مصرف نکنم، ایرادی نخواهد داشت. اگر شما می‌توانید یک دوره غذا بخورید و یک دوره کلا هیچ غذایی میل نکنید، پس با پوست خود نیز همین رفتار را داشته باشید! پوست شما هر روز به میزان معینی ویتامین سی نیاز خواهد داشت. با پوست خود بیش از این مهربان باشیم! این تنها پوستی است که تا آخر عمر داریم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =