سرم ویتامین سی چگونه تهیه می شود

انرژی مثبت
تاثیر انرژی مثبت در سبک زندگی
29 دسامبر 2019
کرم پودر الارو
کرم پودر – راهنمای طلایی انتخاب، خرید و استفاده
8 ژانویه 2020

 آیا شما هم جزو افرادی هستید که برای سلامت و شادابی پوستتان تلاش می کنید؟ واضح است که برای داشتن پوستی شاداب و سالم نکات بسیاری وجود دارد که باید رعایت شود. نکاتی همچون استفاده از محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی مناسب، انواع ماسک و محصولات گیاهی یا شیمیایی که به پوست امکان بازسازی خود را می دهد و یا در حفظ طراوت آن قدم برمی دارد.

همانطور که می دانید بسیاری از ویتامین ها به سلامت پوست شما هم کمک می کنند و لازم است این ویتامین ها در رژیم غذایی شما قرار گیرند تا پوست و بدنی سالم داشته باشید.

جالب است بدانید به دلیل ساختار ویژه ی پوست این امکان وجود دارد که بسیاری از مواد از سطح پوست جذب شود و همین امر باعث می شود تا مواد و محصولاتی که به عنوان لوازم آرایشی و یا مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می گیرند مهم باشند مخصوصا این امکان پوست برای کودکان شرایط ویژه ای را بوجود می آورد و هر محصولی که به عنوان کرم، پماد یا لوسیون روی پوست کودک استفاده می شود باید دارای استانداردهای لازم و تحت نظر متخصص باشد.

یکی از ویتامین های بسیار ضروری برای پوست ویتامین سی می باشد که بدن انسان آن را تولید نمی کند بنابراین باید برای جذب این ویتامین مواد غذایی شامل آن در برنامه غذایی شما قرار گیرد و همچنین برای جذب  این ویتامین  با استفاده از سرم ویتامین سی و یا دیگر محصولات حاوی آن بر روی پوست امکان جذب ویتامین از طریق پوست را محیا کنید.

در ادامه نکات مختلفی را راجع به ویتامین سی، مزایا و همچنین ساخت سرم ویتامین سی را خواهیم داشت.

در کنار استفاده از محصولات مختلف همچون ماسک و سرم لازم است نکات دیگری را نیز برای داشتن پوستی سالم و جوان رعایت کنید. نکاتی همچون نوشیدن آب کافی، ورزش و داشتن رژیم غذایی مناسب و درست، استفاده از ضدآفتاب مناسب و انواع آبرسان ها و … مواردی هستند که رعایتشان در کنار استفاده از مکمل ها و ویتامین های متنوع ه سلامت پوستتان کمک می کند.

 

استفاده از سرم ویتامین سی

 

فوائد ویتامین سی

ویتامین سی یک آنتی اکسیدان است که می تواند آثار و آسیب هایی که نور خورشید برای پوست انسان دارد را ترمیم کند.  رادیکال های آزاد می توانند باعث پیری زودرس پوست شما شوند. خشکی و چین و چروک پوست و عوارضی از این دست از جمله مواردیست که باید به کمک راهکارهایی همچون استفاده از سرم ویتامین سی کنترل شود.

رادیکال های آزاد به واسطه ی کاهش و تخریب کلاژن و الاستین پوست باعث پیری پوست می گردند و یکی از راه های جلوگیری از این اتفاق استفاده از آنتی اکسیدان ها می باشد. ویتامین سی را می توان یکی از قدرتمندترین آنتی اکسیدانها دانست که در جلوگیری از پیری پوست و ایجاد چین و چروک و کلاژن سازی تاثیر به سزایی دارد.

مرکبات را می توان منبع غنی ویتامین سی دانست ولی این امکان وجود دارد که این مواد باعث ایجاد حساسیت برای پوستتان شوند بنابراین نباید به صورت مستقیم مرکبات را روی پوست خود قراردهید به همین منظور ساخت سرم ویتامین سی باعث شده تا محصولی با حداکثر تاثیر و کارایی و حداقل ضرر را برای پوستتان داشته باشید.

ویتامین سی می تواند پوست را از آلودگی ها محافظت کند و باعث روشن شدن پوست گردد و همچنین در از بین بردن لک های پوستی موثر است.

لازم به ذکر است به دلیل اینکه بدن انسان قادر به تولید ویتامین سی نمی باشد باید این ویتامین را از مواد غذایی و به وسیله ی ماسک های مختلف به بدن وپوست رساند، سبزیجات و مواد غذایی که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و به طور معمول در رژیم غذایی ما قرار دارند ویتامین سی مورد نیاز بدن مارا تا حد زیادی تامین می کنند و استفاده از سرم ویتامین سی نیز می تواند تا حد بسیاری نیزا پوست به این ویتامین را برطرف سازد.

چین و چروک های ناشی از افزایش سن و یا دلایلی همچون کاهش کلاژن بدن را می توان به کمک مصرف ویتامین سی در رژیم غذایی و یا استفاده از سرم ویتامین سی برطرف کرد. کلاژن باعث تقویت خاصیت ارتجاعی پوست می شود و از چین و چروک آن جلوگیری می کند در صورتی که به دلایل مختلف کلاژن پوست کاهش یابد می تواند اثرات بسیار بدی در سلامت و شادابی پوست داشته باشد بنابراین باید به کمک راه های مختلف سعی در جبران این آثار نمود.

 

ساخت سرم ویتامین سی

برای استفاده از سرم ویتامین سی هم می توانید این سرم را در خانه بسازید و یا از محصولات آماده موجود در بازار استفاده کنید.

برای ساخت سرم ویتامین سی در منزل به گلیسیرین، پودر ویتامین سی، آب داغ و در صورت تمایل گلاب احتیاج دارید . ترکیب این مواد با یکدیگر می تواند یک سرم ویتامین سی خانگی را بسازد. سرم خانگی شما باید به مدت 6 ماه روزی یک بار استفاده شود تا اثر مناسبی خود را برروی پوست نشان دهد. لازم است دقت کنید از پودر شده ی قرص ویتامین سی در این ترکیب استفاده می شود و نباید از قرص جوشان استفاده کرد.

در نظر داشته باشید ظرفی که سرم ویتامین سی را در آن نگه داری می کنید باید شیشه ای و تیره باشد و سرم را دور از نور نگه داری کنید.این سرم به دلیل اینکه هیچ نوع نگه دارنده ای ندارد باید به مقدار کم درست شود تا هر چندروز یکبار از محلول جدید و تازه برای پوستتان استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید سرم ویتامین سی برای پوست های حساس محدودیت و ممنعیت مصرف دارد، پیش از مصرف از این سرم حتمن تست حساسیت انجام دهید و درصورتی که پوست شما واکنشی نسبت به استفاده از سرم ویتامین سی نشان نداد می توانید از این محلول برای تمام پوستتان استفاده کنید.

برای ساخت سرم ویتامین سی خانگی روش ها ودستورهای مختلفی وجود دارد ترکیبی از انواع ویتامین ها و گیاهان مختلف درکنار ویتامین سی که گفته می شود هرکدام می تواند نتیجه ای مناسب را برای پوست شما داشته باشد. البته لازم است دقت کنید مواردی نیز وجود دارد که تاثیر کیاهان مواد اولیه ای که دارای ناسازگاری هستند می تواند آثار مخربی بر روی پوست داشته باشد و باعث تخریب پوست گردد.

پیش از اینکه با ترکیب خودسراه ی انواع مواد اولیه با یکدیگر سرمی تهیه کنید راجع به مزایا و معایب هریک تحقق کنید و با یک متخصص مشورت کنید تا مطمعن شوید محصول نهایی اثر مخربی برای شما نداشته باشد. متخصصین انواع داروها و محصولات طبیعی و گیاهی در این مسیر می توانند به شما کمک بسیاری کنند تا محصولی که انتخاب و استفاده می کنید با پوست شما سازگاری داشته باشد و نتیجه ی مطلوب حاصل شود.

به یاد داسته باشید پس از ساخت سرم ویتامین سی حتمن تست حساسیت انجام دهید این تست به شما کمک میکند تا با خیال راحت استفاده از سرم ویتامین سی را در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید.

علاوه بر سرم ویتامین سی خانگی این امکان برای شما فراهم است تا از سرم های موجود در بازار با برندهای مختلف استفاده کنید در این حالت دردسرهای ساخت سرم ویتامین سی را ندارید. زمانی که شما خودتان به ساخت سرم ویتامین سی اقدام می کنید از محصولات و مواد طبیعی بدون استفاده از انواع مواد شیمیایی و نگهدارنده و … استفاده ی کنید این سرم ماندگاری کمتری دارد و نیاز است هرچند روز یکبار برای استفاده از سرم ویتامین سی به ساخت سرم ویتامین سی مشغول شوید ولی سرم های موجود در بازر یا ساختاری متفاوت تر وماندگاری بالاتر باعث صرفه جویی در زمان می شوند.

به دلیل محبوبیت و کارایی فوق العاده ی ویتامین سی برای پوست این ویتامین در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود و ترکیبات مختلف آن مورد علاقه ی بسیاری از افراد است همین پرطرفدار بودن ویتامین سی باعث شده تا برند های مختلف در صدد ساخت سرم ویتامین سی و ترکیبات مختلف آن باشند.

ساخت ترکیبات ویتامین سی بسیار پیچیده و متفاوت است، به خاطر ساختار ویژه ی ویتامین سی و ناپایدار بودن آن ترکیبات ویتامین سی باید به گونه ای ساخته شود که تا حد ممکن خواص ویتامین سی حفظ شود. ویتامین سی در صورتی که در مجاوت هوا، نور و آب قرار داشته باشد خواص خود را از دست می دهد و از این رو ساخت محصولات شامل این ویتامین را می توان کاری سخت و پیچیده دانست.

 

فواید ستفاده از سرم ویتامین سی

 

روش استفاده از سرم ویتامین سی

پیش از استفاده از از سروم ویتامین سی پوست خود را کاملا شسته و تمیز کنید. فرقی ندارد از چه نوع سرمی استفاده میکنید تمیزی پوست جزو قوانین استفاده از محصولات مراقبت از پوست است. شما باید پوست خود را از انواع کرم و لوازم آرایشی به خوبی پاک کنید.

بهتر است با توجه به نوع پوستتان شوینده ای مناسب را انتخاب کنید و پوست خود را از هرنوع آلاینده ای پاک کنید و سپس اقدام به استفاده از محصولات مراقبت از پوست و انواع سرم و ماسک کنید. دقت داشته باشید حتما پوستتان را بعد از شستشو کامل خشک کنید زیرا رطوبت باعث از بین رفتن خاصیت ویتامین سی می شود.

کاملا روشن است که استفاده از سرم ویتامین سی خواص و فوائد بسیاری دارد ولی  لازم است بدانید این محصول می تواند برای بعضی از افراد ایجاد حساسیت کنتد و آثار مخربی داشته باشد همچنین استفاده ی بیش از حد ویتامین سی نیز می تواند مضر باشد. توصیه می شود از محصولاتی استفاده کنید که بین 10 تا 15 درصد ویتامین سی داشته باشند.

همانطور که پیش از این گفته شد ویتامین سی به دلیل ساختار ناپایدار خود در مجاورت اکسیژن و یا نور و آب خاصیت خود را از دست ی دهد پس باید محصولات حاوی ویتامین سی در ظرف شیشه ای و تیره و دور از نور خورشید نگهداری شوند. خوب است بدانید ترکیب ویتامین سی و ویتامین E می تواند باعث افزایش پایداری و بازدهی سرم شود.

برخی از سرم های ویتامین سی موجود در بازار به عنوان روشن کننده و ضدلک مورد استفاده قرار میگیرند این محصول می تواند برای ازبین بردن جای آکنه از روی پوست مفید و موثر باشد و همچنین می توان از این سرم برای از بین بردن لک و تیرگی های بعد از لیزر نیز استفاده کرد لازم است بدانید تمام این موارد می تواند تحت نظر پزک و متخصص باشد و درصورت تایید پزشک شما می توانید از چنین محصولاتی پس از لیزر استفاده کنید. به طور کلی پوست انسان بسیار حساس است و باید از محصولات مختلف با مشورت وتحت نظر متخصص استفاده کنید.

برخی از سرم های ویتامین سی علاوه بر ساختار و مواد اولیه ی معمول دارای بعضی میوه ها و دیگر ویتامین ها هستند که خواص سرم را تقویت می کنند و می توانند باعث شادابی و جوانی پوست شوند. کیوی منبع ویتامین سی می باشد و برای پوست بسیار مفید است وجود آن در سرم ویتامین سی نیز آثار بسیار خوبی دارد.

دیگر موادی که در ساخت سرم ویتامین سی استفاده می شوند نیز هرکدام می توانند باعث نرمی و لطافت پوست، افزایش کلاژن و ایجاد حالت ارتجاعی برای پوست می شود و در نتیجه از پیری زودرس پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. همچنین این مواد می توانند باعث روشن شدن پوست، افزایش رطوبت و استحکام پوست نیز گردد.

تفاوت آنچنانی ندارد که از سرم ویتامین سی ایرانی استفاده کنید یا خارجی از بین محصولات موجود در بازار هم محصولات ایرانی و هم محصولات خارجی بسیار خوبی وجود دارد که می تواند برای پوست شما بسیار منلاسب باشد پس این باور غلط که فقط باید محصول خارجی استفاده کنید را فراموش کنید و هرکدام از محصولات بازار که کیفیت خوبی دارد و با پوست شما سازگار است را انتخاب و استفاده کنید.

این نکته را به خاطر بسپارید که نباید انتظار داشته باشید که با یک بار استفاده و در مدت زمان خیلی کوتاهی محصولات مراقبت از پوست برای پوسستان معجزه کنند. هر محصولی باتوجه به خواص و ویژگی های خود در بازه های زمانی مختلفی بازدهی و اثربخشی دارد البته لازم است بدانید نوع پوست شما نیز در این زمان دخالت مستقیم دارد. این امکان وجود دارد که یک محصول برای پوست دو نفر با شرایط و ویژگی های مختلف بازدهی متفاوت داشته باشد پس ما باید از محصولی سازگار با پوست خودتان استفاده کنید.

درصورتی که درصد ویتامین سی سرم شما بیش از حد معمول باشد بهتر است تعداد دفعات استفاده از محصول را کاهش دهید و هفته ای 2 بار از سرم استفاده کنید. باتوجه به میزان ویتامین سی موجود در محصول و دستور مصرفی که سرم دارد تعداد دفعات استفاده از سرم متفاوت است و هرچقدر درصد و غلظت ویتامین سی بیشتر باشد باید میزان کمتر و دفعات کمتری از سرم استفاده کنید زیرا استفاده ی بیش از حد این محصول می تواند باعث آسیب رساندن به پوست شما شود.

برخی از سرم های ویتامین سی به دلیل وجود ویتامیE، عصاره ی بامبود و روغن بابسو و موادی از این دست برای پوست های خشک مناسب هستند و می توانند باعث آبرسانی به پوست و نرمی آن شوند و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کنند و یا چروک های ایجاد شده را ترمیم و بازسازی می کنند.

مرطوب کننده ها و آب رسان های موجود در این مواد می توانند باعث بازسازی عمیق رطوبت رسانی به پوست شوند.

ویتامین سی در بسیاری از روشن کننده ها و کرم های جوان کننده ی پوست نیز وجود دارند و این ویتامین می تواند به پوست شما کمک کند تا عیوب پوستی و مشکلات آن نیز برطرف شود. بازسازی پوست و محافظت از آن از جمله وظایف ویتامین های مختلف همچون ویتامین سی می باشد که با استفاده از آنها می توان پوستی سالم و زیبا و جوان داشت.

با اینکه استفاده از سرم ویتامین سی و دیگر محصولات حاوی این ویتامین می تواند آثار بسیار خوبی بر روی پوست شما داشته باشد ولی باید بدانید زیاده روی در مصرف این محصولات و مکملهل و ملسک های مختلف و همچنین استفاده از محصولات طبیعی و غیر طبیعی به صورت غیراصولی آثاری مخرب از خود برجای می گذارد و حتی می تواند حساسیت های پوستی را با خود به همراه داشته باشد.

 

 

شما تجربه استفاده از سرم ویتامین سی الارو را دارید؟

تا چه اندازه با محصولات الارو آشنایی دارید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =