4 راه فوق‌العاده برای سورپرایز کردن مادران در روز جهانی مادر

ماسک ویتامین سی
مزایای استفاده از ماسک ویتامین سی و طرز تهیه چند ماسک خانگی
22 فوریه 2020
خشکی پوست
رفع اگزما ناشی از ضد عفونی کننده با 3 درمان طبیعی و مرطوب کننده
2 مارس 2020
روز جهانی مادر

دنبال راهی اعجاب انگیز برای تبریک روز جهانی مادر هستید؟ می‌خواهید بدانید تاریخ دقیق روز مادر چه روزی در تقویم است؟ می‌خواهید مادر خود را سورپرایز کنید؟ این مقاله پاسخ سوالات شما را خواهد داد.

 

تاریخ روز جهانی مادر و تاریخچه آن

مادر مفهوم زندگی، نوستالژی امنیت و مهربانی است. مادر دلیل حیات ماست. و چه روزی بهتر از این روز برای قدردانی از زحمت‌هایی که اکثر مادران برای بزرگ کردن ما کشیده‌اند. امسال روز جهانی مادر 10 می 2020 (دومین یکشنبه ماه می) مصادف با 20 اسفند سال 1398 برگزار می‌شود.

روز جهانی مادر پیشینه‌ای به اندازه تاریخ دارد، ایرانیان و یونیان باستان هر سال روزی را به احترام مادر جشن می‌گرفتند در ایران روز اسفندگان (5 اسفند) به احترام مادر زمین  و در یونان به احترام مادر خدایان ریا (همسر کرونوس) یک روز در سال جشن گرفته می‌شد.

سال 1908 با تلاش آنا جارویس در روز یادبود مادرش در کلیسا سنت اندرو ویرجینیا غربی روز جهانی مادر پایه‌گذاری شد. مادر آنا دوست داشت که چنین مناسبتی در تقویم وجود داشته باشد و آنا با راه انداختن حرکتی اجتماعی این روز را در آمریکا پایه گذاری کرد. بعدها این حرکت توسط جهانیان پذیرفته شده و هم اکنون در بیش از 90 کشور دنیا جشن گرفته می‌شود.

 

5 راه سورپرایز مادران در روز جهانی مادر

برای سورپرایز کردن مادران راه‌های زیادی وجود ندارد، چون مادر‌ها معمولا شما را بهتر از خودتان می‌شناسند. ولی با این 5 راه فوق العاده می‌توانید مادرتان را در روز جهانی مادر سورپرایز کنید.

 

 دعوت از تمامی افراد خانواده مادری و گرفتن مهمانی

از دایی‌ها، خاله‌ها و پدربزرگ و مادربزرگ و هر کسی که مادرتان به او علاقه (حتی خانواده پدری) دارد، دعوت کنید که به مهمانی شما بیاید. اجازه ندهید مادرتان از این دعوت با خبر شود.

  • اگر خانه شما جداست، مادرتان را هم نامحسوس به خانه بکشانید.
  • اگر خانه جدا نیست، او را ساعتی به بهانه صحبت یا خرید بیرون از خانه ببرید، تا همه مهمان‌ها برسند.

اجازه ندهید مادرتان، آن روز کار کند.

 

روز جهانی مادر خانوادگی

 

یک روز کامل با مادرتان

این روش وقتی موثر است که اکثر اوقات بیرون از خانه هستید یا با مادر خود زندگی نمی‌کنید. اگر شده مرخصی بگیرید، این کار را انجام دهید. اگر مادرتان اهل بیرون رفتن است، با او به جاهایی که دوست دارد بروید. اگر علاقه‌ای به بیرون رفتن ندارد، در خانه فعالیت‌های مورد علاقه او را انجام دهید. اجازه ندهید مادرتان در روز مادر کار خسته کننده‌ای بکند.

 

گرفتن هدیه‌ای مورد نیاز مادرتان

فرقی نمی‌کند که این هدیه خانه، ماشین، تابلو نقاشی، مجسمه‌ای زیبا، ظرف و ظروف، پک لوازم آرایشی و بهداشتی یا هر چیز دیگری باشد. فقط باید مادرتان به آن نیاز داشته باشد. چیزی را تهیه کنید که مادرتان را واقعا خوشحال می‌کند.

قیمت هدیه مهم نیست، مهم به یاد او بودن در روز جهانی مادر است.

 

 ساخت کادو برای مادر

اگر هنری دارید، حتما ساخت کادو برای مادر را فراموش نکنید. از درست کردن یک غذای خوشمزه برای مادرتان گرفته، تا نوشتن شعر یا کشیدن نقاشی و تهیه ویدیو همه و همه می‌توانند مادر شما را خوشحال کنند. ساخت یک مجسمه از مادر یا بافتن یه گلیم یا فرش برای او، مثل هر هنر دیگری، او را از لحاظ احساسی به خصوص در روز جهانی مادر تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

هدیه روز جهانی مادر

 

احترام به مادر

فراموش نکنید، نه تنها در روز مادر بلکه در تمام روزهای سال، حفظ احترام کسی که با تحمل لحظه‌های سخت، عاشقانه ما را موقعیت فعلی رسانده است، یک باید است.

پس احترام را فراموش نکنیم. با مادر خود با حوصله و لبخند حرف بزنیم. و فراموش نکنیم بدون عشق مادر هرگز در این دنیا نبودیم.

 

روز جهانی مادر مبارک

یک جمله برای مادرتان در کامنت های الارو بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =