3 مرحله بهداشت فردی جهت پیشگیری انتقال ویروس کرونا از راه چشم‌ها

بهترین کرم ضد آفتاب
نکاتی در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب در شب و هنگامی که در خانه هستیم
3 مارس 2020
چروک شدن پوست
انتخاب بهترین کرم ضد چروک از طریق شناخت مواد طبیعی جوان کننده
14 مارس 2020

ویروس کرونا مثل هر ویروس دیگری ممکن است از راه چشم‌ها وارد بدن ما شود. بنابراین حفظ بهداشت فردی جهت پیشگیری از انتقال ویروس از راه چشم‌ها نیازمند حفظ بهداشت فردی در 3 مرحله است. تا علاوه بر پیشگیری از ورود ویروس چشمانی سالم داشته باشیم. این سه مرحله شامل، دست نزدن به چشم‌ها، شستشوی صحیح چشم‌ها (با لوازمی مثل پاک کننده آرایش چشم دو فازی) و رعایت بهداشت در آرایش چشم‌‌ها است که ملزم به رعایت آن‌ها هستیم.

پس به ترتیب زیر مراحل را بررسی می‌کنیم.

  • دست نزدن به چشم‌ها
  • رعایت بهداشت در آرایش چشم‌ها
  • شستشوی صحیح چشم‌ها

 

دست نزدن به چشم‌ها

در این روزها که ویروس کرونا به جان ما افتاده و حتی اگر به ما آسیب نزند، از ما به عزیزانمان منتقل شده و باعث آسیب به آن‌ها خواهد شد، بهتر است به هیچ وجه به چشم‌های خود دست نزنید! چون:

  • ویروس‌ کرونا مثل سایر میکروب‌ها و باکتری‌ها در محیط خارجی وجود دارد و بر روی دستان شما خواهد نشست. اگر با دستانی آلوده چشمان خود را لمس کنید، احتمال انتقال کرونا یا سایر بیماری‌های عفونی به چشم وجود خواهد داشت.
  • این روزها استفاده از ژل یا مایع ضد عفونی کننده بسیار افزایش یافته است و بیشتر ضد عفونی کننده‌ ها الکلی هستند. اگر با دست تمیز اما آغشته به الکل خود چشم را لمس کنید، به بافت چشم و پوست آن صدمه خواهید زد.

 

بهداشت فردی برای جلوگیری از ویروس کرونا

 

رعایت بهداشت در آرایش چشم‌ها

قبل از آرایش دستان خود را ابتدا ضد عفونی کرده و پس از چند دقیقه با شوینده ملایم یا مایع شستشوی دست آنتی باکتریال بشویید. از لوازم آرایشی دیگران استفاده نکنید، و حتی الامکان درب لوازم آرایشی را بسته نگه دارید. از لوازم آرایشی در آرایشگاه‌ها استفاده نکنید. بدین شکل از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنید.

 

شستشوی صحیح چشم‌ها

پس از ضد عفونی کردن دستان و بعد از چند دقیقه، شستن با مایع دستشویی آنتی باکتریال، از لوازمی مانند پاک کننده آرایش چشم دو فازی چشم ملایم استفاده کنید. تا تمام آلودگی‌ها و مواد آرایشی از چشم شما پاک شود. همچنین بعد از این کار و پاک کردن آرایش چهره، صورت خود را با مایع شستشوی آنتی باکتریال به مدت 20 ثانیه شسته و آبکشی نمایید.

 

انتقال ویروس کرونا از راه چشم

 

بعد از آن، دوباره دست را 20 تا 30 ثانیه شسته و از کرم مرطوب کننده یا کرم مغذی شب استفاده کنید.

 

اگر پیشنهاد دیگری درباره مراقبت از چشم‌ها جهت عدم انتقال ویروس کرونا دارید لطفا آن را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =