با آبرسانی صحیح، پوست خود را سیراب کنیم

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

با آبرسانی صحیح، پوست خود را سیراب کنیم

چرا آبرسانی پوست انقدر مهم است؟

وقتی پوست به طور کامل  آبرسانی شده باشد مقاومت بیشتری خواهد داشت. این آبرسانی با حضور موادی مثل هیالورونیک اسید و کمپلکس های مرطوب کننده ای چون کمپلکس پنتاویتین (لینک به صفحه آکنه مات) بیشتر هم  می شود. نقش این کمپیکس های مرطوب کننده ، نگهداری رطوبت موجود در پوست است. وقتی که پوست هم به صورت داخلی و هم به صورت خارجی آبرسانی شود حالت الاستیسته پوست افزایش یافته و فرایند چروک شدن به مراتب دیرتر اتفاق می افتند. در نتیجه ظاهری سلامت تر را برای پوستمان خواهیم داشت.

همانطور که می دانید پوست نقش محافظ بدن را نیز ایفا می کند. برای این که پوست بتواند از بدن ما در برابر اشعه UV، میکرو ارگانیسم ها و عوامل مضر و سمی بهتر محافظت کند باید آبرسانی شده باشد. آبرسانی پوست موجب می شود پوست منعطف تر و مقاوم تر شود. پوست با انعطاف پذیری بیشتر به عنوان لایه محافظتی بدن عملکرد بهتری خواهد داشت. زمانی که پوست آسیب می بیند عوامل مضر محیطی بیشتر روی بدن تاثیر گذاشته و باعث تشدید کم آبی در بدن می شود. هر چه این آسیب بیشتر شود کاهش آب بدن نیز بیشتر خواهد شد .مرطوب کننده ها با آبرسانی پوست و تغذیه پوست نقش بسیار مهمی در کاهش اگزما و کم آبی پوست دارند.  کم آبی مساله ای است که در پوست های چرب هم اتفاق می افتد که با استفاده از آبرسان مخصوص پوست چرب (لینک به صفحه آکنه مات) این مشکل به راحتی قابل حل است.


 • چگونه پوست خود را آبرسانی کنیم؟

   

  نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز بسیار مهم و ضروری است و نقش قابل توجهی در آبرسانی پوست دارد. نوشیدن آب حتی در درمان جوش و آکنه نیز موثر است. (لینک به مقاله نوشیدن آب و آکنه چه ارتباطی با هم دارند) . شاید شما هم شنیده اید که نوشیدن ۶ تا ۸  لیوان آب در روز تضمین کننده آبرسانی بدن است. اما یک نکته را توجه کنید که میزان نیاز بدن به آب در روزهای مختلف  می تواند بر اساس فعالیت های بدنی شما از این مقدار بیشتر یا کمتر باشد.چای، قهوه و آب سودا و انواع نوشیدنی های دیگر در محاسبه این میزان آب به حساب نمی آیند. زیرا این نوشیدنی هاحاوی کافئین هستند که حتی می تواند آب بدن شما و آب پوست شما را کاهش دهد.

با آبرساني صحيح پوست خود را سيراب كنيم
چه مواقعی آب بنوشیم؟

متخصصین تغذیه نیز به نوشیدن آب توصیه کرده اند. آن ها معتقد هستند که نوشیدن آب بعد از غذا، هضم آن را مختل کرده و در بلندمدت آسیب های جدی به بدن خواهد رساند. غیر از این نوشیدن آب را در هر زمان دیگری توصیه کرده اند. اما در برخی موقعیت ها به نوشیدن آب تاکید بیشتری دارند:

 • ۱ لیوان آب صبح ها بعد از بیدار شدن
 • ۱ لیوان آب قبل از ناهار
 • ا لیوان آب قبل از حمام
 • ۱ لیوان آب قبل از خواب
 
 • آبرسان  قوی الارو چه ویژگی هایی دارد؟

  یکی از مهترین راه ها غیر از نوشیدن آب، استفاده از آبرسان مناسب پوستمان است. اگر پوست خشکی داریم از آبرسان های مناسب پوست خشک (لینک به صفحه مرطوب کننده ویتامین (B5 که کمی چرب تر هستند و مواد مغذی بیشتری دارند استفاده کنیم و اگر پوست چربی داریم از آبرسان های مناسب پوست چرب استفاده کنیم. آبرسان آکنه مات الارو مناسب پوست های چرب است . آکنه نام یکی از لاین های مراقبت از پوست برند الارو است که محصولات مراقبت از پوست چرب و آکنه (جوش) را شامل می شود. این لاین شامل شوینده، تونر، اسکراب و آبرسان است. کلمه آکنه در آبرسان آکنه مات الارو نیز برگفته از اسم این لاین یعنی آکنه است. عملکرد اصلی آن آبرسانی قوی با جذب سریع است که حس ناخوشایند چربی را برای پوست های چرب به جا نمی گذارند. در عین حال با کمپلکس های مرطوب کننده قوی، پوست را آبرسانی کرده و از چروک های آینده جلوگیری می کند. آبرسان آکنه مات الارو علاوه بر آبرسانی، به مات کردن و کاهش براقی پوست های چرب و کوچک کردن منافذ پوست چرب نیز کمک می کنند.

با آبرساني صحيح پوست خود را سيراب كنيم
به طور معمول چه زمانی از آبرسان ها استفاده کنیم؟

صبح و شب. این دو زمان به طور معمول برای استفاده از آبرسان ها ضروری است. صبح ها بعد از شستشو از مرطوب کننده و سپس از کرم ضدآفتاب هم استفاده شود. استفاده از آبرسان های حاوی آنتی اکسیدان نیز به محافظت روزانه از پوست کمک می کنند. زیرا آنتی اکسیدان ها می توانند با عوامل مضر محیطی مثل اشعه UV مبارزه کنند و در نهایت به پیشگیری از سرطان پوست کمک بسزایی نمایند. استفاده از مرطوب کننده قبل از خواب  نیز نقش مهمی در سلامت پوست ایفا می کند. با آبرسانی پوست در طول شب پوست فرصت این را دارد تا به دور از مضرات آلودگی ها و اشعه UV، خود را بازسازی کند.

 آرایش و حمام : دو زمان مهم برای آبرسانی پوست

یکی از زمان های ضروری برای استفاده از آبرسان ها، قبل از آرایش است. به این صورت که آبرسان را روی پوست کاملا تمیز استفاده کرده و چند دقیقه صبر می کنیم تا جذب پوست شود. سپس به سراغ کرم پودر آرایشی می رویم. این کار دو مزیت دارد. اول اینکه کرم پودر آرایشی روی پوست آبرسانی شده خیلی بهتر پوشش داده می شود. دوم اینکه با آبرسانی پوست، کرم پودر کمتر به منافذ پوست نفوذ کرده و آسیب کمتری به پوست می رساند. البته انتخاب کرم پودر مناسب که منافذ پوست را مسدود نکند نیز بسیار موثر است. زمان دیگر بعد از هر شستشو یا بعد از حمام در هر زمان از روز است.

نکته طلایی در مورد  آبرسان ها

همه ما بعد از شستشو پوست را با یک حوله تمیز به آرامی خشک می کنیم. با خشک کردن پوست همچنان مقداری رطوبت را روی پوستمان احساس می کنیم. دقیقا همین لحظه زمان طلایی استفاده از آبرسان ها و مرطوب کننده هاست. این درست نیست که آبرسان ها باید روی پوست مرطوب و خیس استفاده شوند، بلکه منظور همان رطوبت طبیعی بعد از خشک کردن پوست است.


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ