۶ نکته کاربردی برای لایه برداری پوست

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۹ شهریور ۱۳۹۵

۶ نکته کاربردی برای لایه برداری پوست

۱-اگر پوستی چرب دارید، حداقل هفته ای یکبار لایه برداری را انجام دهید  اما با داشتن پوست خشک تر و حساس تر٬  فقط یک تا دو هفته یکبار به سراغ لایه بردارتان بروید.

۲- استفاده زیاد از لایه بردار نه تنها مناسب نیست بلکه  ph پوست را نیز تغییر داده٬ موجب تشدید آکنه و جوش و بیشتر شدن خشکی پوست می شود.

۳- اگر پوستتان بعد از لایه برداری به شدت خشک و یا حساس شد، آن را با شدت و سختی تمیز نکنید، باید روش لایه برداریتان را تغییر دهید. همیشه این را در نظر بگیرید که احتمال اینکه شما ممکن است به محصولاتی که استفاده می کنید آلرژی داشته باشید٬ وجود دارد.

۴- بعد از لایه برداری بالافاصله پوستتان را هیدراته نگه دارید. پس درکنار یک محصول لایه بردار ٬ یک مرطوب کننده مناسب پوستتان هم تهیه کنید.

۵- اگر دچار یک عفونت فعال، تاول تبخالی، آفتاب سوختگی، پوست شدیداً خشک، قرمزی یا التهاب پوست هستید، از لایه برداری اجتناب کنید.

۶- چندین محصول لایه برداری به طور همزمان استتفاده نکنید.


لایه بردارهای طبیعی را امتحان کنید: شما میتوانید با استفاده از آب لیمو و شکر یک لایه بردار موثر و طبیعی تهیه کنید. کافی است سه قاشق غذا خوری عسل را به نصف استکان آبلیموی تازه و طبیعی اضافه کرده و آن را با پنبه به صورت خود بمالید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه میتوانید آن را با آب سرد بشویید


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ