۵ نکته درمورد پوست که تا به حال نشنیده اید

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴

۵ نکته درمورد پوست که تا به حال نشنیده اید

5 نکته درمورد پوست که تا به حال نشنیده اید
  • برخی از نرم کننده ها نه تنها موجب کاهش خطوط چهره می گردند٬ بلکه از پیری پوست نیز پیشگیری می کنند. اهمیت مصرف مرطوب کننده های تخصصی به خصوص بعد از اعمالی مثل پیلینگ و یا لیزر و میکرودرم٬ به مراتب بیشتر می شود زیرا در این موارد مرطوب نگه داشتن موضع٬ موجب تسریع دوره ی درمان و بازسازی پوست می گردد.تا‌ثیر مهم دیگر مرطوب کننده ها کاهش ماندگاری خطوط خنده و اخم در صورت است. در مورد آسیب های ناشی از آفتاب هم استفاده روزانه از مرطوب کننده های حاوی گلیسیرین٬‌شی باتر و یا مواد آبرسان دیگر٬ به پوست شما کمک می کند تا کار ترمیم در برابر آسیب های ناشی از آفتاب را به طور مؤثرتری انجام دهد. پس در هیچ شرایطی استفاده از مرطوب کننده ها را فراموش نکنید.

  • این تصور غلط را کنار بگذارید که تنها وقتی در معرض نور مستقیم خورشید هستید آسیب های ناشی از اشعه آفتاب را دریافت می کنید. برخلاف اشعه UVB اشعه UVA بسیار موذیانه عمل می کند. به طوری که حتی از پنجره های منزل٬ دفتر کار و اتومبیل تان نیز عبور می کند و به پوست شما آسیب می رساند. بنابراین حتی اگر کمتر وقت خود را در طول روز در محیطی هستید که این اشعه به شما می رسد٬ پس حتما کل ۳۶۵ روز سال٬ چه هوا آفتابی باشد٬ چه بارانی٬ از کرم های ضدآفتاب با طیف وسیع محافظت استفاده کنید.
5 نکته درمورد پوست که تا به حال نشنیده اید

5 نکته درمورد پوست که تا به حال نشنیده اید
  • فقط خورشید نیست که باعث سوختگی پوست می شود. هیچ ضدآفتابی نمی تواند از پوست شما در کنار وسایل گرمایشی کنار میزتان یا شومینه ی روشن گوشه ی سالن٬‌ محافظت کند. اگر در فاصله دو یا سه قدمی ٬ در معرض مستقیم حرارت قرار بگیرید٬ پوستتان قرمز شده و بافت کلاژنی پوستتان آسیب می بیند.

  • اگر سرکشیدن نوشیدنی با بطری را کنار بگذارید٬ پوستتان از شما تشکر خواهد کرد.شاید باورتان نشود اما تکرار مدام این حالت موجب افزایش خطوط اطراف دهان شما خواهد. پیشنهاد می شود که نوشیدنی ها را در لیوان ریخته و بنوشید یا این که از قمقمه هایی استفاده کنید که لوله ی خروجی داشته باشد که با فشاردادن بطری نوشیدنی از آن خارج شود.
5 نکته درمورد پوست که تا به حال نشنیده اید

5 نکته درمورد پوست که تا به حال نشنیده اید
  • شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که از خواب بیدار شده اید و شاهد خطوطی روی صورت خود بوده اید. پوست شما می تواند در هنگام خواب تحت فشار زیادی قرار گیرد. برای پیشگیری از خطوط خواب٬ بهترین راه این است که روی کمر خود بخوابید. یک استراتژی دیگر این است که از روکش های ساتن یا سیلک برای بالش خود انتخاب کنید.

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ