چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

۱- از خستگی زیاد، کم خوابی ، استرس و عصبانیت بپرهیزیم.

۲- از اخم کردن ، انداختن چین و چروک و کشیدن پوست صورت خودداری کنید. هنگام حرف زدن و فکر کردن به عضلات صورت فشار نیاوریم.

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟2

۳- آشامیدن ۸-۵ لیوان آب در طول روز باعث شفاف شدن پوست شده ، سموم را از بدن دفع می‏کند .از مواد غذایی سرشار از ویتامین ، غذاهای کم چرب و تازه، میوه ، سبزی و لبنیات استفاده کنیم

۴-از لوازم آرایشی بدلیل اختلال در فعالیتهای طبیعی پوست کمتر استفاده کنیم.

۵- اشعه ماوراء بنفش نور خورشید، موثرترین عامل در ایجاد پیری و لک‏های پوستی است. هرگز بدون استفاده از کرم‏های ضد آفتاب متناسب با نوع پوست خود و با) SPFضریب محافظت در برابر آفتاب ) بالای ۱۵ در معرض تابش نور آفتاب قرار نگیریم، زیرا باعث ایجاد مشکلات پوستی از جمله خشکی پوست ، سوختگی و سرطان پوست می‏شود.

۶- بعد از سن ۳۰ سالگی، برای جلوگیری از پیدایش تغییرات سنی غیرقابل برگشت، حتماً از کرم‏های مناسب و حافظ قوام پوست صورت و دور چشم و لب استفاده کنیم. فقط از محصولات آرایشی _ بهداشتی شناخته شده و معتبر استفاده کنیم.

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟7

۷- هرگز بدون شستن آرایش صورت به رختخواب نرویم، زیرا خوابیدن با صورت آرایش کرده، علاوه بر فشار بر پوست و پیری زودرس سبب پف آلود نمودن پوست صورت در صبح روز بعد نیز می‏شود. گرد و غبار و دودی که در پایان روز روی پوست می‏نشیند هر شب با کمک مواد پاک کننده کاملاً تمیز کنیم و سپس کرم مرطوب کننده مصرف نماییم

۸- برای انجام اعمال جراحی و زیبایی، به پزشک متخصص مراجعه کنیم و از مراجعه به افراد غیر متخصص بپرهیزیم.


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ