لایه برداری چیست و در زمستان چه مزیت هایی دارد ؟

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۲ آذر ۱۳۹۵

لایه برداری چیست و در زمستان چه مزیت هایی دارد ؟

  پوست ما به طور مداوم در حال زایش سلول های جدید برای جایگزینی سلول هایی است که به طور طبیعی می میرند و از بدن ما جدا می گردند. وقتی سن ما افزایش می یابد، این فرآیند زایش و مرگ، خصوصا برای سلول های پوست، کند می گردد در نتیجه سلول های مرده ی سطح پوست روی هم انباشته می شوند و ظاهر پوست کدر، خسته و بی حالت می شود و چروک ها پدیدار می گردند. علاوه براین، تجمع سلول های مرده بر روی سطح پوست، احتمال مسدود شدن منافذ پوست و در نتیجه پیدایش انواع جوش مانند جوش های سرسیاه و سر سفید و جوش های زیرپوستی را ، هم بر روی صورت و هم بر روی بدن افزایش می دهد.


لایه برداری در زمستان

جهت حفظ و نگهداری سلامت و جوانی و درخشندگی پوست خود می بایست سلول های مرده و فرسوده را از سطح پوست بزداییم و به پوسته ریزی طبیعی پوست خود کمک نماییم. این کار  ضمن نرم تر و درخشان تر کردن پوست صورت و بدن، منجر می شود مواد مغذی کرم ها راحت تر به لایه های پایینی برسند.

استفاده از اسکراب ها در زمستان ایده ی خوبی است. سرمای زمستان پوست ما را به شدت خشک می کند و منجر می شود سلول های مرده سطح پوست روی هم انباشته گشته و در نتیجه ظاهر پوست را کدر و مات بکند و یا در بدترین شرایط منجر به پوسته پوسته شدن آن شود. اسکراب ها ضمن لایه برداری از پوست، سلول های مرده انباشته شده بر سطح پوست را می زداید و سلول های جوان و شفاف زیر آن را تغذیه می نماید و در نتیجه پوست ما را نرم تر درخشان تر می نماید.

پوست صورت ما متفاوت از پوست سایر قسمت های بدن است بنابر این توصیه متخصصین به استفاده از محصولات ملایم برای صورت و محصولات قوی تر برای پوست بدن است.


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ