شوینده های پوست چرب چه تفاوتی با هم دارند؟ (فوم٬ ژل٬ تونر)

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۲ آذر ۱۳۹۵

شوینده های پوست چرب چه تفاوتی با هم دارند؟ (فوم٬ ژل٬ تونر)

شوینده های مخصوص پوست چرب انواع متفاوتی دارند که از بین آنها می توان به فوم ها و ژل ها وتونرهای شستشو اشاره کرد. اما این شوینده ها چه تفاوتی باهم دارند؟

فوم ها مناسب جهت شستشوی روزانه پوست های مختلط هستند و ایده آل برای افرادی که خواستار یک شستشوی سریع هستند زیرا فوم ها خیلی زود کف می کنند، خیلی سریع روی سطح پوست پخش می شوند و به راحتی نیز آبکشی می شوند.

فوم شستشوی فرش بالانسینگ الارو

۶

ژل های شستشو برای افراد با پوست چرب و افرادی که از انواع آکنه رنج می برند مناسب تر است. این افراد با استفاده از ژل های شستشو، علاوه بر شستن پوست خود و رفع آلودگی ها و چربی های اضافی آن، می توانند از خواص کمک درمانی این محصول نیز جهت بهبود جوش های خود بهره مند شوند زیرا ژل ها به دلیل ماهیت غلیظ ترشان نسبت به فوم ها، تماس بیشتری با سطح پوست دارند و فرصت بیشتری دارند تا مواد مفید و ضدجوش خود را به درون پوست نفوذ دهند. ضمنا ماساژی که باید بر صورت اعمال کرد تا ژل تولید کف کند نیز عامل دیگری است که منجر به بهبود تزریق مواد مؤثره ی ژل ها به پوست می شود.


تونرها اساسا طوری طراحی شده اند که آلودگی ها یا چربی های اضافی که بعد از شستشوی صورت در عمق پوست باقی مانده اند را بزدایند و منافذ پوست را پاک نمایند. اما امروزه به واسطه ی مواد مؤثره ای که در داخل تونر ها به کار می برند، استفاده های دیگری نیز برای انواع مختلف پوست پیدا کرده اند. به  عنوان مثال برخی تونر ها حاوی مواد آنتی باکتریال و ضد آکنه هستند تا به درمان جوش ها کمک کنند. تونر های مناسب پوست های چرب و مستعد آکنه  اکثرا حاوی موادی هستند که ترشح چربی پوست را متعادل می کنند. مطمئنا این نوع تونر برای پوست های خشک مناسب نیست. در تونر های مخصوص پوست خشک مواد مؤثره ای استفاده شده تا مشکلات خاص پوست خشک نظیر کم آبی، حساسیت و التهاب را بهبود دهد. باید به خاطر داشته باشیم که به دلیل پاکسازی چربی پوست بعد از استفاده از شوینده ها و تونر ها پوست ما در برابر آفتاب بی دفاع است و باید حتما در محیط بیرون از خانه از ضدآفتاب ها استفاده نماییم

تونر فرش بالانسینگ الارو

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ