رود سن پرآب ترین رودخانه فرانسه

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

رود سن پرآب ترین رودخانه فرانسه

رودخانه سن Seine پرآب ترین رودخانه فرانسه می باشد، این رودخانه از شمال غربی فرانسه که از قلب شهر پاریس عبور می کند و در پاریس به دو شاخه تبدیل می شود. رودخانه سن در پاریس را می توان یکی از جاذبه های گردشگری مهم پاریس در تور فرانسه قلمداد کرد که علت آن :

 • بناهای تاریخی حاشیه این رودخانه
 • پل های بسیار زیبای روی آن
 • دو جزیره کوچک که در میان این رودخانه واقع شده است می باشد

رود سن اصلی ترین دلیل رشد و مدنیت در شهر پاریس بوده است. این رودخانه از زیبایی های شهر پاریس است و بر زیبایی شهر پاریس افزوده است. از مهمترین جاذبه های گردشگری که در کناره های این رودخانه قرار گرفته است می توان به برج ایفل و موزه لوور اشاره کرد.

کناره های این رودخانه در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است. از ویژگی این رودخانه عریض بودن آن است که قایق های تفریحی و تجاری می توانند در این رودخانه حرکت کنند. سطح آب رودخانه سن در پاریس بسیار متغیر است و گاهی در اثر بارندگی طغیان میکند اما با توجه به موانعی که در دهه ی ۱۸۰۰ میلادی در این رودخانه ایجاد شده امروزه سطح آب در رودخانه مقدار نسبتا ثابتی دارد و به طور دقیق کنترل می شود.رودخانه سن منبع اصلی تامین آب قابل شرب پاریس محسوب می شود.

رود سن

رودخانه ی بستری برای کشتی رانی بوده و در برخی قسمت های آن از سرشاخه تا مقصد حتی کشتی اقیانوس پیما نیز تردد می کند. با این حال در محدوده ای از رود که در شهر واقع است انبوهی از قایق ها و کشتی های تفریحی را می بینید که از دو نفره گرفته تا چند هزاره نفره، مسافران را سوار کرده و در رودخانه سن به گشت و گذار می پردازند.


des art

پل های رود سن 

 • پل Des Art: اولین پل عشاق

  پلی برای عبور عابران پیاده است و عمده شهرت این پل در بین توریست ها قفل هایی است که عشاق به آن می زنند که البته به دلیل سنگینی وزن قفل ها در سال ۲۰۱۰ دیواره های شیشه ای جایگزین آن شد . در حال حاضر پل Archevêché  پذیرای قفل های عشاق در این شهر است .

 • پل   Carrousel :

این پل در نزدیکی باغ تویلری و موزه لوور و طاق نصرت پاریس و میدان کنکورد پاریس قرار دارد . به دلیل این که ارتفاع این پل از سطح آب رود سن به اندازه ای  نبود که کشتی های نسل جدید بتوانند به راحتی از زیر آن رد شوند بارها و بارها تغییراتی در پل ایجاد شده است تا همزمان با حفظ اصالت خود برای مصارف جدید نیز مناسب سازی گردد.

 • پل Garigliano : پل خودکشی در پاریس

طولانی ترین و مرتفع ترین پل رودخانه ی سن می باشد به نحوی که ارتفاع این پل از سطح آب رود سن در حدود یازده متر می باشد. این پل به دلیل این که مرتفع تر از دیگر پل های رود سن بوده است و عمده خودکشی هایی که به واسطه پرت کردن خویشتن در آب رودخانه ی پاریس رخ می دهد از این دید این پل را می توان پل خودکشی در پاریس نیز نامید. این پل به بزرگداشت پیروزی ارتش فرانسه بر ارتش ایتالیا در سال ۱۹۴۴ به نام پل Garigliano نام گذاری شد.

Pont_du_Garigliano_
پل Archevêché
 • پل Archevêché : پل قفل های عشق ابدی از سال ۲۰۱۰

این پل که منحصرا برای تردد عابرین پیاده می باشد باریک ترین پل احداث شده بر روی رود سن می باشد. این پل تنها ۶۸ متر طول دارد. از سال ۲۰۱۰ و زمانی که به دلیل سنگین شدن و احتمال فرو ریختن پل هنر در پاریس، قفل های بسته شده به این پل را به کل پاکسازی کرده و زدن قفل بر روی این پل را نیز محدود کردند عشاق پاریسی که از زدن قفل عشق ابدی بر پل های رود سن نمی توانستند دست بردارند و همچنین توریست هایی که اقدام به این عمل می کردند به این پل روی آوردند و امروزه در سراسر این پل قفل هایی به نشانه ی عشق ابدی زوج هایی که اسامی شان را بر روی قفل ها نوشته اند زده شده است به نحوی که واقعا در سراسر این پل و نرده های ورودی و خروجی این پل جایی برای زدن قفل جدید نیست.

 • پل Bercy

این پل عریض تر ین پل رود سن است تا بتواند سهمی از بار ترافیک خودروهایی که در پاریس تردد می کنند را بر دوش بکشد

 • پل لِنا : پل برج ایفل

همان پلی است که در جوار برج ایفل ارتباط دو سوی رودخانه ی سن را برقرار می کند و در سفر به پاریس و بازدید از برج ایفل آن را نیز خواهید دید.

 •  پل اینولید

پل اینولید را بررسی می کنیم. این پل را کم ارتفاع ترین پل رود سن دانسته اند. ارتباط دو سوی سن در مقابل موزه ی جنگ پاریس را برقرار می کند

 • پل الکساندر

این پل در سال ۱۹۰۰ میلادی همزمان با برپایی نمایشگاه جهانی پاریس افتتاح شده است. حدود ۱۰۷،۵ متر طول دارد و نام آن از تزار سوم روسیه گرفته شده است.

پل Bercy

برند الارو شما را به بازدید از این مکان دیدنی دعوت می نماید. کافی است در قرعه کشی بزرگ بازدید از کارخانه الارو در فرانسه شرکت کنید.

اطلاعات بیشتر


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ