راهکارهایی ساده جهت کاهش چین و چروک

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۲۶ مهر ۱۳۹۴

راهکارهایی ساده جهت کاهش چین و چروک

راهكارهايي ساده جهت كاهش چين و چروك
  • روی کمرتان بخوابید

 

 هر شب خوابیدن با یک حالت بخصوص ، منجر به ایجاد خطوط شبانه خواهد شد -چروک هایی که روی لایه بیرونی پوست نقش می بندد و تا چند لحظه بعد از بیدار شدن هم باقی می ماند. خوابیدن به پهلو موجب ایجاد چروک هایی در بخش چانه و گونه ها می شود، درحالی که خوابیدن روی صورت هم، خطوط و شیارهایی را در بخش پیشانی و ابرو ایجاد می کند. برای پیشگیری از ظهور این خطوط جدید، بهتر است روی کمرتان بخوابید.


  • از شستشوی بیش از حد صورت پرهیز کنید

 

تماس زیاد با آب، رطوبت و چربی های طبیعی پوست که محافظ پوست شما هستند را ازبین می برد. اگر پوست خود را زیاد بشویید، در واقع آنرا آسیب پذیر کرده اید. حتما از شوینده ها و فوم های شستشوی صورت مخصوص پوست های خشک استفاده کنید.

راهكارهايي ساده جهت كاهش چين و چروك2

راهكارهايي ساده جهت كاهش چين و چروك3
  • چشم های خود را تنگ نکنیداز عینک های مطالعه استفاده کنید

انجام یکسری عادات مثل تنگ کردن چشم، عضله های صورت را تحت تاثیر قرار داده وخطوطی را زیر پوست صورت ایجاد می کند. متاسفانه این خطوط موجب چروک هایی روی صورت خواهند شد. کاملا دقت کنید: اگر به عینک های مطالعه احتیاج دارید ،حتما استفاده کنید. از عینک های آفتابی ای  استفاده کنید که از کل چشم شما محافظت کرده و مانع تنگ کردن چشم در نور آفتاب شود.درکنار این موارد از کرم های دورچشم غافل نشوید. مصرف کرم های دورچشم ضدچروک میتوانند تاثیر چشمگیری در کاهش چین و چروک های زیر چشم داشته باشد.


  • از آلفا هیدروکسی اسیدها(AHAs) استفاده کنید

 

این اسیدهای طبیعی سلول های مرده ی پوست را از بین برده، عمق خطوط، فرورفتگی ها و چروک های سطحی  را مخصوصا در اطراف چشم کاهش می دهد. نوع قوی AHAs می تواند به به افزایش تولید کلاژن کمک کند. البته حتما باید توجه داشته که مصرف AHAs می تواند پوست شما را نسبت به آفتاب حساس تر کند. بنابراین روزانه مصرف مقدار زیادی کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.

راهكارهايي ساده جهت كاهش چين و چروك4

راهكارهايي ساده جهت كاهش چين و چروك5
  • مصرف موضعی ویتامین c را فراموش نکنید

 

نتایج برخی مطالعات و بررسی ها نشان می دهد که کرم های حاوی ویتامین C می تواند تولید کلاژن را در پوست افزایش دهد، از پوست در برابر اشعه های مخرب UVA  و UVB  محافظت می کند و به بهبود لک های تیره ی پوستی و کاهش قرمزی کمک میکند.


  • مراقبت های پایه ای پوست را جدی بگیرید

شاید این توصیه ها را قبلا هم شنیده باشید، ولی بدانید که برای داشتن پوستی جوان وسالم حتما باید به آنها توجه جدی کنید:

  • از آفتاب پرهیز کنید.
  • از ضدآفتاب های با طیف وسیع محافظتی استفاده کنید.
راهكارهايي ساده جهت كاهش چين و چروك6

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ