دلایل تیرگی زیر چشم و روش های درمان آن

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

دلایل تیرگی زیر چشم و روش های درمان آن

درمان تیرگی زیر چشم
  • میزان خواب

    خیلی‌‌ها عقیده دارند که یک خواب ۳ تا ۴ ساعته طی شبانه‌روز جوابگوی نیاز آنها به خواب است اما در واقع این‌طور نیست و این افراد به‌خاطر داشتن نیروی جوانی، از ذخیره انرژی خود برای سر حال بودن استفاده می‌کنند، غافل از اینکه این ذخیره انرژی تمام‌شدنی است. کبودی زیر چشم‌ها می‌تواند اولین علامت تمام شدن این ذخیره محدود باشد. پس اگر رختخواب گرم و نرمی دارید حتما ۷ تا ۹ ساعت در شبانه‌روز را به خوابیدن روی آن اختصاص دهید.


کیفیت خواب

کیفیت خواب مهم‌ترین عامل در سرحال بودن و بیمه‌ شدن در برابر بیماری‌هاست. خیلی‌ها عادت دارند نقشه‌های روزمره خود را در خواب حلاجی کنند. در حالی که نمی توان این موارد را در خواب حل و فصل کرد. پس سعی کنید قبل از خواب ذهن خود را با خواند یک کتاب خوب یا دیدن یک تصویر یا فیلم آرامبخش٬ آرام کنید.

درمان تیرگی زیر چشم

درمان تیرگی زیر چشم
بیماری‌های هورمونی، عاطفی، روحی روانی و تغذیه‌ای

در بین مواردی نظیر مشکلات هورمونی٬ روحی و تغذیه ای شاید شایعترین عامل٬‌ کاهش وزن ناگهانی با رژیم های نادرست باشد که موجب ایجاد چین و چروک صورت و تیرگی زیر چشم می شود.


راه حل چیست؟

در مواردی غیر از موارد مادرزادی٬ حل مشکل امکان پذیرتر خواهد بود.


  • استفاده از ماسک‌های شبانه علاوه بر فراهم‌آوردن محیطی مغذی و مرطوب برای پوست صورت، باعث ایجاد آرامش مضاعف برای شما می‌شود.

پوست خیار یکی از این مواد معجزه‌آساست. آن را به صورت نوارهای پهنی برش دهید و زیر چشمانتان بگذارید.

گذاشتن چای کیسه‌ای نیمه‌گرم در زیر چشمانتان را هم فراموش نکنید. چرا که چای با داشتن مقادیر زیادی تانن تاثیر خوبی بر کاهش ورم و بازشدن رنگ صورت شما دارد


  • صبح که از خواب بیدار می‌شوید صورتتان را با آب خنک بشویید. این کار باعث افزایش خون‌رسانی شده و افزایش خون رسانی درمان اصلی کبودی زیر چشم است

درمان تیرگی زیر چشم
  • استفاده از کرم ها و لوسیون های حاوی مواد ضدچروک وکافئین علاوه بر تغذیه و کلاژن سازی پوست٬ با داشتن کافئین ٬ گردش خون را افزایش داده و به رفع تیرگی و سیاهی دورچشم کمک می نمایند.

کرم دورچشم آنتی رینکل الارو حاوی مواد موثری چون  matrixyl3000٬ کافئین٬ روغن آرگان و شی باتر است. رعایت موارد بالا به همراه مصرف این کرم (صبح و شب)٬ نه تنها مانع ایجاد چروک پوست اطراف چشم می شود بلکه با افزایش گردش خون زیر پوست٬ سیاهی زیر چشم را نیز کاهش می دهد.


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ