داستان هایی جالب درباره برج ایفل

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۷ اسفند ۱۳۹۶

داستان هایی جالب درباره برج ایفل

برج ایفل Eiffel Tower پر بازدید ترین برج جهان است  که قرار بود در بارسلون اسپانیا ساخته شود ولی به دلیل مخالفت مردم اسپانیا برج ایفل در شهر پاریس کشور فرانسه ساخته شد. ساخت این برج حدود دو سال طول کشید و در پروسه ی ساخت این برج عظیم ۷۲ مهندس فرانسوی شرکت کردند و اسم آنها روی تنه ی آن حک شده است . در جنگ جهانی دوم و در زمان بازدید هیتلر از پاریس به دلیل این که فرانسوی ها علاقه نداشتند هیتلر به راحتی از برج ایفل بازدید کند، کابل های آسانسور آن را قطع کردند تا هیتلر مجبور شود، تمام پله های برج را یکی یکی بالا برود. برای رسیدن به بالاترین نقطه این برج دقیقاً ۱۶۶۵ پله در پیش دارید.


برج ایفل محل اصلی نمایشگاه پاریس – یا نمایشگاه جهانی در سال ۱۸۸۹ بود که برای بزرگداشت صد سالگی انقلاب فرانسه و نمایش قدرت صنعتی کشور به جهانیان ساخته شد . طبق قرار قبلی، این برج باید در سال ۱۹۰۹ تخریب می شد اما این اتفاق هیچ وقت نیافتاد. زیرا این سازه فلزی تغییر کاربری داده شد و قرار شد به عنوان آنتن رادیویی از آن استفاده کنند!

داستان های زیادی در رابطه با این مکان اتفاق افتاده است. این برج کشته های زیادی داده است. از جمله مخترعی به نام فرانز رایشلت که قصد داشت چتر نجاتش را امتحان کند و از بالای برج به پایین پرید! البته اتفاق های جالب دیگری نیز افتاده است : زنی به نام Erika La Tour Eiffel  در سال ۲۰۰۷ به صورت نمادین با این سازه فلزی ازدواج کرد. پس شاید باید این سازه را مذکر به حساب آورد! اما بامزه ترین داستان مربوط به دوران رکود اقتصادی فرانسه است :کلاهبرداری با جعل مدارکی برج ایفل را به یکی از آهن‌فروش های مشهور فرانسه به عنوان آهن قراضه می فروشد!

بازدید از برج ایفل با الارو

گوستاو ايفل

برج ایفل بلندترین بنای موجود در فرانسه نیست و در جایگاه نهم بلندترین سازه‌های فرانسه قرار گرفته است. طراح برج ایفل، گوستاو ایفل میباشد. با توجه به اینکه برج ایفل در سال بیش از ۷ میلیون گردشگر را به خودش جلب می کند ؛ این بنا به عنوان پر بازدید کننده ترین بنا در جهان شناخته شده است. بهترین زمان برای بازدید از برج، احتمالا شب‌ها خواهد بود، چرا که وجود نور مصنوعی نمایی واقعا خیره کننده به آن می‌دهد.زمانی که برج افتتاح شد، رنگ آن قرمز قهوه ای بود. در واقع برج ایفل ۱۸ بار رنگ شده است و تنها به رنگ قرمز نبوده و حتی رنگ زرد را نیز تجربه کرده است. امروزه هم این برج به رنگ برنزی رنگ‌آمیزی شده و به صورترسمی آن را برج قهوه‌ای ایفل (Eiffel Tower Brown) می‌خوانند که برای رنگ‌آمیزی آن ۶۰ تن رنگ مصرف شد و یکسال هم این فرایند طول کشید.

برند الارو شما را به بازدید از این مکان دیدنی دعوت می نماید. کافی است در قرعه کشی بزرگ بازدید از کارخانه الارو در فرانسه شرکت کنید.

اطلاعات بیشتر

بازدید از برج ایفل با الارو

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ