fbpx

تپه مونمارت ; بام پاریس

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

تپه مونمارت ; بام پاریس

محله مونمارتر Montmartre فرانسه امروزه در اشغال هنرمندان بی‌پول و شاعران و نویسندگان است و محله‌ی هنری‌های پاریس به شمار می‌رود. مونمارتر فرانسه ، تپه‌ای در پاریس است که کلیسای سَکْره کُرْ برفراز آن ساخته شده است. این بنا را به سبک نئوبیزانتین ساخته‌اند. مونمارتر به داشتن فضاهای امپرسیونیستی معروف است. این تپه زمانی مملو از کافه‌ها و سالن‌های رقص طبقه کارگر بوده است. نقاش‌ها به علت ارزان بودن کرایه‌خانه‌ها و خوش‌گذرانی به این‌جا می‌آمدند. محله و تپه های مونمارت که در قسمت شمالی پاریس و در ارتفاع ۱۳۰ متری سطح این شهر قرار دارد مکان مناسبی برای دیدن پاریس از بالای بلندی می باشد.


بخش عمده شهر پاریس و محلات و بناهای مختلف آن مثل برج ایفل، انولید Les Invalides ، مونپارناس Montparnasse Cemetery و…از بالای این تپه به راحتی قابل مشاهده است. برای تسهیل رفت و آمد در این مکان بین ایستگاه اصلی متروی شهری و بالای تپه، متروی بالابر مخصوصی در نظر گرفته شده است که به وسیله بلیط مترو قابل استفاده می باشد. در ابتدا نام این تپه کوه شهیدان بوده است که به یادبود یکی از اسقف های شهید پاریس(سال ۲۵۰ میلادی) به این نام نامگذاری شد و بعدها به نام مونمارت مشهور گردید.

مونمارت

سال های پایانی قرن نوزدهم اوج شکوفایی هنری این محله بوده است که محل زندگی و فعالیت هنرمندان محسوب می شد. تا جنگ جهانی اول این محله همچنان مرکز آفرینش های هنری هنرمندان فرانسوی و مهاجران اروپایی بوده است. در کوچه پس کوچه های تنگ و باریک این محله قدیمی و در میدان ترتر هنرمندانی که از متن مردم کوچه و بازار هستند فرصتی یافته تا در کنار کافه های قدیمی این محله بر روی چهار پایه های خویش با قلم مو و رنگ، احساسات هنری خویش را به معرض نمایش عمومی قرار دهند. امروزه روح فعالیت هنری در این محله همچنان زنده است. کافه های قدیمی آن که یادگار قرن نوزدهم وابتدای قرن بیستم است و حضور نقاشان وکاریکاتوریست ها و نمایش های خیابانی (پانتومیم) گواهی تداوم میراث کهن هنری این منطقه است .

برند الارو شما را به بازدید از این مکان دیدنی دعوت می نماید. کافی است در قرعه کشی بزرگ بازدید از کارخانه الارو در فرانسه شرکت کنید.

اطلاعات بیشتر


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ