اثرات آلودگی هوا بر پوست و مقابله با آن

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۲۳ دی ۱۳۹۵

اثرات آلودگی هوا بر پوست و مقابله با آن

امروزه ما به طور فزاینده با آلودگی های محیطی مواجهیم. آلاینده ها ممکن است استنشاق یا بلعیده شوند و یا به طور مستقیم با پوست تماس یابند. از آنجایی که پوست به عنوان یک سد دفاعی میان ارگانیسم و محیط زیست عمل می کند مدام درمعرض آلاینده هاست.


۱

آلاینده هایی که به ویژه با پوست واکنش می دهند شامل:

اشعه های ماورا بنفش، هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای (بنزوپیرین)، ترکیبات آلی فرار (بنزن)، فلزات سنگین و ازن هستند

مکانیسم عمده اعمال اثرات مضر ذرات معلق هوا از طریق تولید رادیکال های آزاد می باشد. علاوه بر این ذرات معلق به عنوان حامل مواد شیمیایی آلی و فلزات عمل کرده و باعث نفوذ به میتوکندی سلولهای پوستی می گردند. مکانیسم سوم از طریق جذب هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای بر سطح ذرات و فعال نمودن فرآیندهای پیری پوست می باشد.‏

افزایش آلودگی هوا توسعه محصولات جدید آرایش بهداشتی مراقبت از پوست را در این راستا هدایت می کند و روند جدیدی در شرکتهای آرایشی بهداشتی برای تولید محصولات مراقبت از پوست که در برابر آلاینده های محیطی مقابله نمایند شکل گرفته است


اگر شما  پوست خود را به طور منظم تمیز کنید، میزان آلودگی های سطح پوست را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می دهید و بنابراین با مشکل کمتری مواجه خواهید شد .

نکته بعدی این است که اگر شما دارای لایه مناسب محافظتی پوست باشید، نفوذ آلاینده ها به پوست بسیار دشوار خواهد بود. و همچنین نکته مهم دیگر استفاده کافی از فیلترهای اشعه ماوراء بنفش برای محافظت در برابر آلاینده هاست.

۲

%d9%85%d8%b1%d8%b7%d9%88%d8%a8-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87

 در این راستا محصولات مراقب از پوست الارو پاک کننده ها، تونر ها و اسکراب متناسب با انواع پوست برای پاک کردن موثر و ملایم، مرطوب کننده های حاوی آنتی اکسیدان برای پوست دست و صورت، کرم احیاکننده حاوی ویتامین سی و همچنین ضدآفتابهای حاوی فیلترهای عالی اشعه ماوراء بنفش برای انواع پوست و طیف های رنگی متنوع ارائه می کند تا حتی در هوای آلوده این روزها از داشتن پوستی سالم و زیبا بهره مند باشید.


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ