آیا ضدآفتاب ها موجب لک می شوند؟

بازگشت به بلاگ
دسته بندی: مقالات دیدگاه‌ها: 0 تاریخ ارسال: ۲ خرداد ۱۳۹۶

آیا ضدآفتاب ها موجب لک می شوند؟

ضدآفتاب الارو

شاید شما هم این جمله را شنیده اید که”ضدآفتاب من پوستم رو لک کرده“.  ممکن است با زدن ضدآفتاب پوست همچنان دچار کک و مک شود. آیا دلیل این اتفاق کرم های ضدآفتاب هستند یا دلایل دیگری می تواند داشته باشد؟ این مساله  را در این مقاله بیشتر توضیح می دهیم.

اول از همه باید به این نکته توجه کنید که ضدآفتاب باید بر اساس نوع و ویژگی‌های پوست هر فرد انتخاب  شود. اگر پوستتان خشک است از ضدآفتاب های مناسب پوست خشک و اگر پوست چربی دارید از کرم های ضدآفتاب فاقدچربی استفاده کنید. پوست های حساس و نازک و کسانی که در شرایط مختلف نیاز به محافظت بیشتری در برابر آفتاب دارند٬ بهتر است از ضدآفتاب های مینرال یا ضدآفتاب ضدلک استفاده نمایند.


نکته دوم نحوه استفاده از ضدآفتاب است. ضدآفتاب خود را به طور یکنواخت روی پوست بمالید زیرا غیر یکنواخت بودن موجب می شود بخشی از صورت که در معرض آفتاب قرار می گیرید نسبت به سایر قسمت ها٬ تیره تر شود. حتی اگر فقط از ضدآفتاب استفاده می کنید هر شب صورت خود را به طور کامل شستشو داده و از یک مرطوب کننده استفاده کنید.یادمان باشد که ضدآفتاب ها هم مثل هر کرم دیگر بعد از مدتی جذب پوست می شوند و کارایی خود را از دست می دهند. بنابراین می بایست  هر سه ساعت یک بار مجدد به میزان حداقل دو بند انگشت ازکرم ضد آفتاب استفاده کنید.

ضدآفتاب الارو
ضدآفتاب الارو

رعایت این نکات در میزان محافظت از آفتاب و جلوگیری از ایجاد لک بسیار مهم است. بنابراین به وجود آمدن لک هیچ ارتباط علمی با ماهیت کرم های ضدآفتاب ندارد. اگر یک ضدآفتاب (با هر مارکی که می‌خواهد باشد) دارای مجوز رسمی وزارت بهداشت بوده و از مراکز معتبر (داروخانه‌ها و فروشگاه‌های معتبر) خریداری گردد و به شیوه درست و به مقدار کافی مصرف شود، هرگز ایجاد لک نخواهد کرد. در واقع آن چه که موجب لک می شود ٬ رعایت نکردن روش صحیح استفاده از ضدآفتاب است٬نه خود کرم ضدآفتاب.


این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به بلاگ